شهر من بپا خیز
ایده ای نو در راهست...

مرکز دانش و توسعه شهرستان صومعه سرا

عضو می پذیرد

درج رایگان تبلیغات، مزایدات و مناقصات، آگهی ترحیم و نیازمندیهای شما در

پرتال جامع صومعه سرا

مهندس‌های بسیجی در توسعه کشاورزی گیلان تاثیرگذار باشند
اجتماعی
سه شنبه ، 6 اسفند 1392 ، 17:43

به گزارش سوما نیوز ؛ فرمانده سپاه شهرستان صومعه‌سرا گفت: در بحث کشاورزی، گیلان رتبه نخست کشوری را دارد و مهندس‌های بسیجی می‌توانند در توسعه و پیشرفت بیشتر کشاورزی گیلان تاثیرگذار باشند. بر اساس این خبر و به نقل از خبرگزاری تسنیم ، کیا عاشوری در جمع مهندسین بسیج این شهرستان، اظهار کرد: بسیج مهندسین در 8 سال دفاع مقدس نقش آفرینی‌های بسیاری کرد و مهندسین از اقشار تاثیرگذار در دوران جنگ تحمیلی بودند.

وی گفت: ساخت پل‌های شناور و خاکریزهای ده هزار کیلومتری از اقداماتی بود که مهندسان بسیجی در مبارزه با دشمن بعثی انجام دادند.

فرمانده سپاه شهرستان صومعه‌سرا تصریح کرد: ساخت پل بعثت و پل خیبر از شاهکارهایی بود که مهندسان بسیجی در دوران جنگ تحمیلی انجام دادند.

عاشوری با بیان اینکه تاثیر وجودی مهندس‌های بعد از اتمام جنگ به پایان نرسیده است، تصریح کرد: امروز نظام سلطه با تهاجم فرهنگی به دنبال ضربه زدن به اعتقادات دینی مردم است.

وی افزود: دشمنان با بازی‌های رایانه‌ای و ماهواره‌ها اعتقادات را از فرزندان سلب کرده و بر روی آنها تاثیر منفی می‌گذارند.

فرمانده سپاه شهرستان صومعه‌سرا خاطرنشان کرد: دشمن از دوران کودکی فرزندان ما، به دنبال انحراف آنها است تا در جوانی به راحتی تعصب، غیرت و همیت ایرانی را از آنها بگیرد.

عاشوری با بیان اینکه وظیفه مهندس‌های در بحث تکنولوژی، فناوری بسیار مهم است، تصریح کرد: آمریکا در صدد است تا فرهنگ خود را بر ما تحمیل و سبک زندگی غلط خود را به نسل جوان ما القا کند.

وی گفت: مهندس‌های بسیجی با علم و دانش خود در مقابله با جنگ نرم اعتقادی تاثیرگذار باشند.

عاشوری با بیان اینکه اعضای بسیج مهندسین مجموعه‌ای از افراد متخصص و دانش‌آموخته است که می‌تواند در تمام زمینه‌ها موثر و تاثیرگذار باشد، افزود: در بحث کشاورزی، گیلان رتبه نخست کشوری را دارد و مهندس‌های بسیجی می‌توانند در توسعه و پیشرفت بیشتر کشاورزی گیلان تاثیرگذار باشند.

وی با تاکید بر اینکه مهندس‌های بسیج باید فرمایشات مقام معظم رهبری را در جامعه اجرایی کنند، تصریح کرد: حضور اعضای بسیج مهندسین در تشکل‌های نظام مهندسی باید تاثیرگذار باشد.

فرمانده سپاه شهرستان صومعه‌سرا، با اشاره به اینکه اقتصاد یکی از چالش‌های اصلی کشور است، تاکید کرد: بسیج بر خود واجب دانسته با توجه به شناسایی ظرفیت‌ها در حوزه‌های کشاورزی، صنعت و عمران حضور داشته باشد تا بتواند تحول اساسی در این بخش‌های زیربنایی کشور ایجاد کند.

مدیر کانون بسیج مهندسین شهرستان صومعه‌سرا نیز در این نشست، اظهار کرد: 180 نفر عضو بسیج مهندسین این شهرستان هستند.

مهدی صفاجو افزود: اساسی‌ترین مساله در کانون بسیج مهندسین، کمک به رفع مساله اشتغال است.

وی گفت: در دو سال 200 میلیون تومان به جوانان وام داده شده تا بتوانند اشتغال ایجاد کنند.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
بازخوانی

«فرهنگ و اقتصاد» در سال جدید
قفلی که جهادچاره باشد،نه کلید
سرزندگی نظام وابسته‌به‌چیست؟
«تدبیر جهادگونه» و «عزم شدید»